loader

Wspierają nas

foto

Natalia Kukulska Piosenkarka

„MYŚLMY W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI O SWOIM ZDROWIU PO TO, ŻEBY MÓC DBAĆ DALEJ O ZDROWIE CAŁEJ RODZINY."

więcej
foto

Helena Hatka Senator VIII kadencji, Wojewoda Lubuski w latach 2007–2011

"Puśćmy sygnał w Polskę do kobiet, że jeżeli naprawdę kochają swoje dzieci i chcą być odpowiedzialne, muszą być silne, a żeby mogły być silne, muszą być zdrowe. Bo jak chorują, to nie będą mogły opiekować się swoimi dziećmi, a to się przełoży na przyszłość naszych dzieci... Ja chciałabym wystąpić z apelem do wszystkich kobiet, matek i jeszcze tych, które będą matkami, żeby właśnie takie myślenie reprezentowały, bo w tym momencie w pełni będziemy kobietami..."

więcej
foto

Maria Niklińska Aktorka

„Popieram Polską Koalicję na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy, bo w ten sposób mogę dać wyraz temu, że nie zgadzam się z bezsensowną śmiercią tylu Polek. Chciałabym, żeby szczepienie przeciwko wirusowi HPV było dostępne dla wszystkich dziewcząt i kobiet. Najskuteczniejszą metodą jest edukacja. Edukujmy nie tylko Polki, ale też Polaków w jaki sposób dbać o zdrowie swoje i swoich partnerów. Pamiętajmy, że mężczyźni również powinni się badać, bo to oni często są odpowiedzialni za choroby przenoszone drogą płciową. Niestety choroby te są bardziej dotkliwe w skutkach dla kobiet."

więcej
foto

Jerzy Ziętek Poseł na Sejm

"Kobiety, podporządkowując swoje życie rodzinie i dzieciom, często nie mają czasu myśleć o swoim zdrowiu. Jeśli jednak nie będą myślały o sobie, ucierpieć mogą nie tylko one, ale także ich rodzina. Dlatego warto zapytać żonę, mamę, siostrę, przyjaciółkę: Czy znalazłaś ostatnio czas, aby zadbać o swoje zdrowie?
Polska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy, wydając ˝Rekomendacje kompleksowych zmian w obszarze profilaktyki raka szyjki macicy w Polsce˝, wspaniale wpisuje się w konieczne zmiany w Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych. Zarówno pierwotna, jak i wtórna profilaktyka to wspaniały granat na raka. Razem pokonamy raka. Udowodnimy, że jesteśmy mądrzy i odpowiedzialni. Policzymy się z nim!"

więcej
foto

Kasia Tusk

"Nie jestem specjalistką w dziedzinie onkologii, ale wiem, że dbanie o własne zdrowie jest kluczem do szczęścia i spokoju. Każdego dnia zwracamy uwagę na nasz wygląd, strój, wagę czy kondycję włosów. Marzy mi się, aby z taką częstotliwością Polki zwracały uwagę na swoje zdrowie. Badajmy się, regularnie i bez skrępowania."

więcej
foto

Krystyna Janda Aktorka

„Jeżeli codziennie 10 kobiet w Polsce dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, a 5 z nich umiera zostawiając rodziny, zostawiając bliskich, to jest to informacja porażająca. Gdyby te kobiety przynajmniej raz do roku zbadały się, ta statystyka wyglądałby zupełnie inaczej. Jedyne, co mogę powiedzieć, kolejny raz zresztą, przy kolejnych tego rodzaju akcjach i apelach - drogie Panie, badajcie się, znajdźcie na to chwilę czasu..."

więcej
foto

Krystyna Wechmann Prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki

"My, Amazonki, pomożemy Koalicji RSM. Koalicja ma ekspertów, którzy są doskonałymi specjalistami w sprawach medycznych, ekonomicznych i innych, w których ja nie mogę się wypowiadać, a Amazonki z kolei mają wojsko - 25 tysięcy członkiń Amazonek. Dzięki temu mamy siłę przebicia i jesteśmy wiarygodne. Włączymy się solidarnie w walkę z rakiem szyjki macicy."

więcej
foto

Marina Łuczenko Piosenkarka

"Z całego serca wspieram działania Koalicji RSM. Zaniedbywanie zdrowia jest czystym szaleństwem i zamachem na swoje życie. Badajmy się, by mieć czas i siłę realizować swoje marzenia."

więcej
foto

Natalia Lesz Piosenkarka

"Z całych sił wspieram działania Koalicji RSM, bo nie ma lepszej metody walki z rakiem, jak mądra edukacja. Im więcej osób będzie popierało działalność Koalicji, tym większa szansa na uratowanie zdrowia, a nawet życia wielu naszych matek i córek."

więcej
foto

Sylwia Gliwa Aktorka

„Rak Szyjki Macicy (RSM) rozwija się wiele (najczęściej od pięciu do siedmiu) lat. Im wcześniej go wykryjemy, tym większą mamy szansę na przeżycie. Każda kobieta powinna robić cytologię dwa razy w roku - to niezbędne, aby odpowiednio wcześnie wykryć raka szyjki macicy.”

więcej
foto

Elżbieta Kozik Prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki

 „Popieram Koalicję całym sercem, gdyż sama żyję dzięki konsekwentnemu poddawaniu się badaniom profilaktycznym”.

więcej
foto

Katarzyna Dowbor Dziennikarka

„Całym sercem  jestem z Polską Koalicją na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy – wierzę, że dzięki wspólnym działaniom jej ekspertów powstanie Narodowy Program Profilaktyki, który zostanie wdrożony w Polsce. Polki muszą przestać umierać na raka szyjki macicy. Da się to zrobić, ale potrzeba systemowych, mądrych rozwiązań, wierzę, że takie właśnie zaproponuje Koalicja. Jako matce dziewczynki szczególnie zależy mi na wdrożeniu programu profilaktyki, to inwestycja w zdrowie młodego pokolenia kobiet”.

więcej
foto

Jolanta Fajkowska Dziennikarka

"Rakowi szyjki macicy mówię NIE. To choroba, o której nie powinny słyszeć kobiety, której nie powinni oglądać lekarze. Ona może zniknąć – pod warunkiem, że profilaktyką zajmie się nasze Państwo w sposób strukturalny – że będzie prowadzona w sensowny sposób edukacja, że będą szczepienia dla dziewczynek, rejestry zaszczepionych, rejestry chorych, a każda kobieta w Polsce będzie robiła co roku cytologię. Potrzeba dobrego Narodowego Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, dlatego popieram Koalicję. Wierzę, że nadejdą w końcu tak potrzebne zmiany. Od wielu lat wspieram działania edukacyjne, spotykałam się z kobietami z całej Polski, zachęcając je do badań. Bardzo bym chciała, żeby Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy zrealizowała swój cel, jakim jest przygotowanie Programu, dzięki któremu możliwa będzie redukcja zgonów z powodu RSM o połowę do 2020 roku."

więcej
foto

Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego

”Programy profilaktyczne najskuteczniej realizowane są w południowej Europie. Szczepionka przeciw HPV w 100% finansowana jest we Włoszech, we Francji dofinansowywana jest w 75%. W wielu krajach podjęto programy, gdzie właśnie państwo finansuje immunizację. Lecz szczepionka to nie wszystko. Co zrobić, by w naszym kraju, wśród kobiet, wyrobić nawyk profilaktyki? Myślę, że naszą pracę musimy rozpocząć jeszcze na etapie szkoły podstawowej i gimnazjum. Należy jak najwięcej rozmawiać z młodymi kobietami, uświadamiając je w zakresie istniejących zagrożeń oraz ucząc odruchu regularnych wizyt u lekarzy specjalistów."

więcej
foto

Elżbieta Budny Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”

„Rak szyjki macicy jest jedynym nowotworem w pełni zdefiniowanym co do przyczyny. Powodem RSM jest wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), przed którym można się uchronić, szczepiąc się. Wszystkie dziewczęta przed inicjacją seksualną powinny mieć możliwość zaszczepienia. Powinny znaleźć się pieniądze na ten cel – przecież taniej jest zapobiegać zakażeniu wirusem HPV, niż leczyć raka szyjki macicy.”

więcej
foto

Grażyna Anna Sztark Wicemarszałek Senatu RP VII kadencji

„Tylko szeroka współpraca pomoże uświadomić kobietom, że rak szyjki macicy jest zagrożeniem dla nich bez względu na wiek, ale też nie jest „wyrokiem śmierci”, co wciąż dominuje w naszej świadomości. Jestem przekonana, iż współdziałanie wszystkich zainteresowanych osób i instytucji pozwoli na pogłębienie wiedzy, a co za tym idzie, na skuteczne obniżenie ilości zachorowań i zgonów spowodowanych tą chorobą.”

więcej
foto

Ida Karpińska Stowarzyszenie Kwiat Kobiecości

”Musimy sobie zdać sprawę, że rak szyjki macicy może dotyczyć każdej z nas, bez względu na to, czy jesteśmy z małego czy z dużego miasta, czy jesteśmy wykształcone czy jesteśmy mniej wykształcone, czy jesteśmy bogate czy biedne, rude, blondynki – każda z nas, kobiet, jest narażona na wirusa HPV, który może wywołać raka szyjki macicy. Mamy w tej chwili wspaniałą broń przeciw temu nowotworowi – czyli połączenie cytologii ze szczepieniami. To nam daje ochronę, 100% na to, żeby te rzeczy się nie działy w naszym kraju.”

więcej
foto

Rudolf Borusiewicz Związek Powiatów Polskich

„Skuteczna edukacja możliwa będzie tylko dzięki zaangażowaniu w nią wszystkich jednostek samorządu terytorialnego, począwszy od gminnego i powiatowego, czy nawet dzielnicowego, aż po wojewódzki. Wszystkie te podmioty są z jednej strony po to, aby realizować potrzeby społeczeństwa, ale z drugiej po to, aby to społeczeństwo uświadamiać, czego może od władzy publicznej oczekiwać. Dlatego samorząd musi być do dyspozycji inicjatyw takich jak Polska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy.”

więcej
foto

Magdalena Ankiersztejn-Bartczak Fundacja Edukacji Społecznej

„Edukacja na temat raka szyjki macicy powinna trafiać do wielu grup. Pierwsza z nich to młodzież. Edukowanie nowych pokoleń nt. zasad profilaktyki może w przyszłości uchronić je przed zachorowaniem na RSM. Drugi kierunek to nauczyciele i rodzice, czyli osoby które mają ogromne znaczenie dla zwiększania świadomości zdrowotnej społeczeństwa. Trzecią, bardzo ważną grupą, jest personel medyczny na wszystkich szczeblach. Jest to autorytet, który jest w stanie przekonać zarówno kobiety, jak i mężczyzn do tego, aby zadbali o swoje zdrowie.”

więcej
foto

Beata Małecka-Libera Posłanka na Sejm

„Edukacja to jest taka niekończąca się historia. Nie wystarczy, że przez rok czy przez dwa będziemy mówić i uczyć – musimy to robić stale… Wierzę, że połączenie wspólnych działań i ukierunkowanie tych sił da efekt, dlatego że to są naczynia połączone. Musimy wiedzę ekspertów i lekarzy połączyć z siłą przebicia mediów, pisarzy, dziennikarzy, muszą znaleźć się także politycy…”

więcej
foto

Irena Eris

„Popieram inicjatywę powołania do życia Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Uważam, że jest to działanie ze wszech miar godne uznania. Dzięki właściwej edukacji, wspólnie możemy pokonać przeciwności i walczyć skutecznie z trwającą od kilku lat bezradnością w obszarze zapadalności i umieralności na raka szyjki macicy w naszym kraju”

więcej
foto

Katarzyna Grochola Pisarka

„Nikt nie może myśleć, że to co kobieta ma między nogami jest wstrętne, a Matka Polka składa się z karmiących piersi i rąk do przytulania. Kobiety nie chodzą do ginekologa, bo wstydzą się rozłożyć nogi. One muszą się nauczyć same siebie szanować!!! Muszą zrozumieć, że to co mają między nogami jest piękne i należy o to dbać.
Statystyki są zastraszające nie dlatego, że nie ma lekarzy, tylko dlatego, że kobiety są zdołowane, bo od małego wpajany jest im wstyd i ucieczka przed niewygodnymi tematami.”

więcej

strona 1 z 1

Kalendarium      <   Czerwiec   >

PN WT ŚR CZ PT SO ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
 • foto

  Katarzyna Grochola

  Pisarka

  „Nikt nie może myśleć, że to co kobieta ma między nogami jest wstrętne, a Matka Polka składa się z karmiących piersi i rąk do przytulania. Kobiety nie chodzą do ginekologa, bo wstydzą się rozłożyć nogi. One muszą się nauczyć same siebie szanować!!! Muszą zrozumieć, że to co mają między nogami jest piękne i należy o to dbać.."
  więcej
 • foto

  Irena Eris

  „Popieram inicjatywę powołania do życia Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Uważam, że jest to działanie ze wszech miar godne uznania..."
  więcej
 • foto

  Beata Małecka-Libera

  Posłanka na Sejm

  „Edukacja to jest taka niekończąca się historia. Nie wystarczy, że przez rok czy przez dwa będziemy mówić i uczyć – musimy to robić stale…"
  więcej
 • foto

  Magdalena Ankiersztejn-Bartczak

  Fundacja Edukacji Społecznej

  „Edukacja na temat raka szyjki macicy powinna trafiać do wielu grup. Pierwsza z nich to młodzież. Edukowanie nowych pokoleń nt. zasad profilaktyki może w przyszłości uchronić je przed zachorowaniem na RSM..."
  więcej
 • foto

  Rudolf Borusiewicz

  Związek Powiatów Polskich

  „Skuteczna edukacja możliwa będzie tylko dzięki zaangażowaniu w nią wszystkich jednostek samorządu terytorialnego, począwszy od gminnego i powiatowego, czy nawet dzielnicowego, aż po wojewódzki..."
  więcej
 • foto

  Ida Karpińska

  Stowarzyszenie Kwiat Kobiecości

  "...każda z nas, kobiet, jest narażona na wirusa HPV, który może wywołać raka szyjki macicy. Mamy w tej chwili wspaniałą broń przeciw temu nowotworowi – czyli połączenie cytologii ze szczepieniami..."
  więcej
 • foto

  Grażyna Anna Sztark

  Wicemarszałek Senatu RP VII kadencji

  „Tylko szeroka współpraca pomoże uświadomić kobietom, że rak szyjki macicy jest zagrożeniem dla nich bez względu na wiek, ale też nie jest „wyrokiem śmierci”, co wciąż dominuje w naszej świadomości..."
  więcej
 • foto

  Elżbieta Budny

  Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”

  „Rak szyjki macicy jest jedynym nowotworem w pełni zdefiniowanym co do przyczyny. Powodem RSM jest wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), przed którym można się uchronić, szczepiąc się..."
  więcej
 • foto

  Elżbieta Łukacijewska

  Poseł do Parlamentu Europejskiego

  "Szczepionka przeciw HPV w 100% finansowana jest we Włoszech, we Francji dofinansowywana jest w 75%. W wielu krajach podjęto programy, gdzie właśnie państwo finansuje immunizację..."
  więcej
 • foto

  Jolanta Fajkowska

  Dziennikarka

  "Rakowi szyjki macicy mówię NIE. (...) Ta choroba może zniknąć – pod warunkiem, że profilaktyką zajmie się nasze Państwo w sposób strukturalny – że będzie prowadzona w sensowny sposób edukacja, że będą szczepienia dla dziewczynek, rejestry zaszczepionych, chorych, a każda kobieta w Polsce będzie robiła co roku cytologię..."

  więcej
 • foto

  Katarzyna Dowbor

  Dziennikarka

  „Całym sercem  jestem z Polską Koalicją na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy (...) Jako matce dziewczynki szczególnie zależy mi na wdrożeniu programu profilaktyki, to inwestycja w zdrowie młodego pokolenia kobiet...”
  więcej
 • foto

  Elżbieta Kozik

  Prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki

   „Popieram Koalicję całym sercem, gdyż sama żyję dzięki konsekwentnemu poddawaniu się badaniom profilaktycznym”.
  więcej
 • foto

  Sylwia Gliwa

  Aktorka

  „Rak Szyjki Macicy (RSM) rozwija się wiele (najczęściej od pięciu do siedmiu) lat. Im wcześniej go wykryjemy, tym większą mamy szansę na przeżycie. Każda kobieta powinna robić cytologię dwa razy w roku - to niezbędne, aby odpowiednio wcześnie wykryć raka szyjki macicy.”
  więcej
 • foto

  Natalia Lesz

  Piosenkarka

  "Z całych sił wspieram działania Koalicji RSM, bo nie ma lepszej metody walki z rakiem, jak mądra edukacja. Im więcej osób będzie popierało działalność Koalicji, tym większa szansa na uratowanie zdrowia, a nawet życia wielu naszych matek i córek."

  więcej
 • foto

  Marina Łuczenko

  Piosenkarka

  "Z całego serca wspieram działania Koalicji RSM. Zaniedbywanie zdrowia jest czystym szaleństwem i zamachem na swoje życie. Badajmy się, by mieć czas i siłę realizować swoje marzenia."
  więcej
 • foto

  Krystyna Wechmann

  Prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki

  "My, Amazonki, pomożemy Koalicji RSM. Koalicja ma ekspertów, którzy są doskonałymi specjalistami w sprawach medycznych, ekonomicznych i innych, w których ja nie mogę się wypowiadać, a Amazonki z kolei mają wojsko - 25 tysięcy członkiń Amazonek. Dzięki temu mamy siłę przebicia i jesteśmy wiarygodne. Włączymy się solidarnie w walkę z rakiem szyjki macicy..."
  więcej
 • foto

  Krystyna Janda

  Aktorka

  „Jeżeli codziennie 10 kobiet w Polsce dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, a 5 z nich umiera zostawiając rodziny, zostawiając bliskich, to jest to informacja porażająca. Gdyby te kobiety przynajmniej raz do roku zbadały się, ta statystyka wyglądałby zupełnie inaczej. Jedyne, co mogę powiedzieć, kolejny raz zresztą, przy kolejnych tego rodzaju akcjach i apelach - drogie Panie, badajcie się, znajdźcie na to chwilę czasu..."

  więcej
 • foto

  Kasia Tusk

  "(...) Każdego dnia zwracamy uwagę na nasz wygląd, strój, wagę czy kondycję włosów. Marzy mi się, aby z taką częstotliwością Polki zwracały uwagę na swoje zdrowie. Badajmy się, regularnie i bez skrępowania."

  więcej
 • foto

  Jerzy Ziętek

  Poseł na Sejm

  "Koalicja RSM, wydając ˝Rekomendacje kompleksowych zmian w obszarze profilaktyki raka szyjki macicy w Polsce˝, wspaniale wpisuje się w konieczne zmiany w Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych. Zarówno pierwotna, jak i wtórna profilaktyka to wspaniały granat na raka. Razem pokonamy raka. Udowodnimy, że jesteśmy mądrzy i odpowiedzialni. Policzymy się z nim!"

  więcej
 • foto

  Maria Niklińska

  Aktorka

  „Popieram Polską Koalicję na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy, bo w ten sposób mogę dać wyraz temu, że nie zgadzam się z bezsensowną śmiercią tylu Polek. Chciałabym, żeby szczepienie przeciwko wirusowi HPV było dostępne dla wszystkich dziewcząt i kobiet. Najskuteczniejszą metodą jest edukacja. Edukujmy nie tylko Polki, ale też Polaków w jaki sposób dbać o zdrowie swoje i swoich partnerów..."

  więcej
 • foto

  Helena Hatka

  Senator VIII kadencji, Wojewoda Lubuski w latach 2007–2011

  "Puśćmy sygnał w Polskę do kobiet, że jeżeli naprawdę kochają swoje dzieci i chcą być odpowiedzialne, muszą być silne, a żeby mogły być silne, muszą być zdrowe. Bo jak chorują, to nie będą mogły opiekować się swoimi dziećmi, a to się przełoży na przyszłość naszych dzieci..."

  więcej
 • foto

  Natalia Kukulska

  Piosenkarka

  „MYŚLMY W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI O SWOIM ZDROWIU PO TO, ŻEBY MÓC DBAĆ DALEJ O ZDROWIE CAŁEJ RODZINY."

  więcej